Türkiye'nin Forumu | Medyabar Forum!
Medyabar.net, test yazı gelecek, Ücretsiz bir şekilde üye olarak bize katılabilirsiniz!

Sitemize Hoşgeldiniz 📢

Tamamiyle ücretsiz içerikler üreten ve yine ücretsiz şekilde sizlere sunan yeni nesil forumumuza hoşgeldiniz.(: Keyifli vakitler dileriz.

İletişim 📝

Her türlü soru, sorun ve talebiniz için yalnızca üst menüde bulunan "iletişim" butonunu kullanınız.

İçerik Bilgileri 💬

Medyabar.net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Güvenlik Analizi - Önemli mi?

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Muhabbet Sohbet kategorisinde market2020 tarafından oluşturulan Güvenlik Analizi - Önemli mi? başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 494 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Muhabbet Sohbet
Konu Başlığı Güvenlik Analizi - Önemli mi?
Konbuyu başlatan market2020
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan market2020

market2020

New member
Katılım
3 Ocak 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Güvenlik Analizi - Önemli mi?

Wall Street'te tek bir şey yapmak için tutulan çok sayıda analist, strateji uzmanı ve portföy yöneticisi var: piyasayı yenmek. Düşük değerli hisse senetleri bulmak için analistler işe alınır. Pazarın ve çeşitli sektörlerin yönünü tahmin etmek için stratejistler işe alınır. Portföy yöneticileri, hepsini bir araya getirmek ve genellikle S&P 500 olarak ölçülen kıyaslamalarını geride bırakmak için işe alınır. Öz sermaye yatırım fonlarının performansıyla ilgili birçok çalışma ve anlaşmazlık olduğu kabul edilir, ancak öz sermayenin yaklaşık% 75'inin olduğunu varsaymak güvenlidir. yatırım fonları S&P 500'den daha düşük performans gösteriyor. Bu tür istatistiklerle, bireysel yatırımcılar piyasayı yenmeye çalışmak yerine sadece bir endeks fonuna yatırım yapmaları kesinlikle daha iyi olacak, değil mi?

Analizin katma değeri, bakanın gözündedir:

Temel bir analist, strateji, yönetim, ürün, mali istatistikler ve diğer pek çok hazır ve çok kolay ölçülebilir olmayan rakamları analiz etmenin piyasayı geride bırakacak hisse senetlerini seçmeye yardımcı olacağına inanıyor. Ayrıca, geçmiş fiyatları analiz etmenin çok az veya hiç değeri olmadığına ve teknik analistlerin yıldızlara bakmaktan daha iyi olacağına inanmaları muhtemeldir.

Teknik analist, grafiğin, hacmin, momentumun ve bir dizi matematiksel göstergenin üstün performansın anahtarlarını taşıdığına inanıyor. Teknisyenlerin, temel verilerin eksiksiz bir hogwash olduğuna inanma olasılığı da aynı derecede yüksektir.

Ve bir de, piyasayı alt etme girişiminin boşuna olduğuna inanan gold signals Random Walkers var.

Öyleyse kime inanıyoruz? Temel analiz zaman ve çabaya değer mi? Teknisyenler bir avuç şarlatan mı? Yoksa bunların hepsi rastgele boşuna bir ders mi? Bu soruları, verimli piyasa hipotezine bakarak ve köktendincilerin, teknisyenlerin ve rastgele yürüyüşçülerin piyasa verimliliği sorusu üzerinde nerede durduklarını görerek yanıtlamaya başlayabiliriz. Bu alanı keşfettikten sonra, rastgele yürüyüş teorisine, temel analize ve teknik analize daha yakından bakacağız.

Piyasalar Verimli mi?

Analizin değeri ile ilgili tartışma, piyasa etkinliği sorusuyla başlar. Bir menkul kıymetin mevcut fiyatı tam olarak neyi temsil eder? Bir menkul kıymetin cari fiyatı, gerçeğe uygun değerinin doğru bir yansıması mı? Ya da tüccarlara ve yatırımcılara, değeri düşük veya aşırı değerli menkul kıymetler bularak piyasayı yenme fırsatı veren anormallikler var mı?

"Is there information on prices?"

New York https://www.gold-pattern.com/en
Aswath Damodaran of the Stern Business School at the University describes a fertile market as a market where the market price is an unbiased estimate of the true value of the investment. That's right, but also over-simplification. In an active market, the current price of a security fully reflects all available information and is fair value. In this ideal scenario, the price is the total value of all views (rise, fall or otherwise) held by market participants. As new information emerges, the market absorbs the information by adjusting the price of the security up (buy) and down (sell). Hence, the price is fair value as the market has agreed on a price to buy and sell the security. In an efficient market, deviations above and below fair value are possible, but these deviations are considered random.The hypothesis also suggests that if the markets are efficient, then it should be nearly impossible to sustain the market behind them. Even if deviations occur and there are times when securities are overvalued or under-valued, these anomalies will disappear as soon as they occur, making it almost impossible to profit from them.

In our experience, most of us agree that the market is not fully efficient: there are anomalies and there are traders and traders outperforming the market. Therefore, there are varying levels of market efficiency divided into three levels. These three levels also correspond to the beliefs of fundamentalists, technicians, and random walkers.

Strong Form: Technicians

The strong form of Market efficiency assumes that the current price reflects all available information. It does not matter if this information is public or private to senior management; reflected in the current price, if any. Since all possible information is already reflected in the price, investors and traders will not be able to find or exploit inefficiencies based on basic information. Generally, pure technical analysts believe that markets are Powerful Mode efficient and that all information is reflected in the price.

Semi-Powerful Format: Random Walkers

The Semi Strong form of market efficiency assumes that the current price reflects all available information. This information will likely include annual reports, gold trading signals SEC filings, earnings reports, announcements and other relevant information that can be easily made.
 
Üst