Türkiye'nin Forumu | Medyabar Forum!
Medyabar.net, test yazı gelecek, Ücretsiz bir şekilde üye olarak bize katılabilirsiniz!

Sitemize Hoşgeldiniz 📢

Tamamiyle ücretsiz içerikler üreten ve yine ücretsiz şekilde sizlere sunan yeni nesil forumumuza hoşgeldiniz.(: Keyifli vakitler dileriz.

İletişim 📝

Her türlü soru, sorun ve talebiniz için yalnızca üst menüde bulunan "iletişim" butonunu kullanınız.

İçerik Bilgileri 💬

Medyabar.net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

Mide Balonu Nedir

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Sağlık Köşesi kategorisinde griposter tarafından oluşturulan Mide Balonu Nedir başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 276 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Sağlık Köşesi
Konu Başlığı Mide Balonu Nedir
Konbuyu başlatan griposter
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan griposter

griposter

New member
Katılım
20 Nis 2022
Mesajlar
2
Tepkime puanı
0
Puanları
1
Mide Balonu

Günlük yaşamamızda en çok şikayet edilen konulardan biri de obezite sorunu olarak yer almaktadır. Dünyada birçok kişinin yaşadığı bu sorun çözülemediği taktirde ciddi sorunlara yol açmaktadır. Bu sorunlardan kalp hastalıkları, şeker hastalığı vs. Sorunlara yol açarak ciddi sonuçlara maruz kalınmaktadır.

Mide balonu sistemi ameliyatsız olarak yapılarak obozite sorunu çözülmektedir. Hasta uyutularak kısa süre içerisinde ağız yoluyla mide balonu yerleştirilmektedir. 600 cc kadar şişirilerek konulmaktadır. Böylelikle hastalar daha az yeme sağlayarak kilo vermesi sağlanır.Mide Balonu Ameliyatında Risk Var mıdır?

Mide Balonu Ameliyatı 'nda her ameliyatta olduğu gibi küçük riskler bulundurmaktadır. Bu riskler sıralaması olarak

Balonun mide patlaması olarak yer almaktadır. Kullanılan teknolojilerde risk durumu azalmaktadır.

Profesyonel ekiple yapılarak mide balonu yerleştirilmelidir. Aksi taktirde mide delinmesin neden olabilir. Mide balonu içerisinde sönme ve patlama durumunda bağırsak tıkanması meydana gelebilir.
 
Üst