Türkiye'nin Forumu | Medyabar Forum!
Medyabar.net, test yazı gelecek, Ücretsiz bir şekilde üye olarak bize katılabilirsiniz!

Sitemize Hoşgeldiniz 📢

Tamamiyle ücretsiz içerikler üreten ve yine ücretsiz şekilde sizlere sunan yeni nesil forumumuza hoşgeldiniz.(: Keyifli vakitler dileriz.

İletişim 📝

Her türlü soru, sorun ve talebiniz için yalnızca üst menüde bulunan "iletişim" butonunu kullanınız.

İçerik Bilgileri 💬

Medyabar.net'e katılım tamamen ücretsizdir, Sizde deneyim sahibi olduğunuz konu ve alanları forumda kolayca paylaşarak daha geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilir, oluşturduğunuz ticari konulardan kazanç elde edebilirsiniz.

P&F Bullish Breakouts

Konu Bilgileri

Konu Hakkında Merhaba, tarihinde Muhabbet Sohbet kategorisinde market2020 tarafından oluşturulan P&F Bullish Breakouts başlıklı konuyu okuyorsunuz. Bu konu şimdiye dek 500 kez görüntülenmiş, 0 yorum ve 0 tepki puanı almıştır...
Kategori Adı Muhabbet Sohbet
Konu Başlığı P&F Bullish Breakouts
Konbuyu başlatan market2020
Başlangıç tarihi
Cevaplar
Görüntüleme
İlk mesaj tepki puanı
Son Mesaj Yazan market2020

market2020

New member
Katılım
3 Ocak 2021
Mesajlar
18
Tepkime puanı
0
Puanları
1
P&F Bullish Breakouts

En temel P&F satın alma sinyali, Double Top Breakout'tan gelir. Buradan, klasik modeller, iyi tanımlanmış direnç seviyelerine sahip konsolidasyonlar oluşturmak için genişler. Uzun süreli bir düşüşün ardından tersine dönme kalıpları oluşurken, devam modelleri uzun bir ilerlemeden sonra bir dinlenme olarak hareket eder. Biraz tıkanıklık, net bir direnç seviyesi ve kesin bir kırılma noktası, bu kalıpların tespit edilmesini nispeten kolaylaştırır.

Beş P&F yükseliş paterni var. En temel P&F satın alma sinyali, bir X-Column önceki X-Column'un en yüksek seviyesinin üzerine çıktığında ortaya çıkan Double Top Breakout'tur. Bu temel modelden, boğa çıkış paternleri daha karmaşık ve daha geniş hale gelir. Desen ne kadar geniş olursa, direnç seviyesi o kadar iyi belirlenir ve kopma o kadar önemlidir. Bu makale, beş ana çıkış modeline ayrıntılı olarak bakacak ve Fiyat Hedefleri için ölçüm tekniklerini gösterecektir.

Double Top Breakout

P&F dünyasında, Double Top Breakouts, bir direnç kırılmasıyla onaylanan yükseliş formasyonlarıdır. Öte yandan, çubuk grafiklerle, Double Top Breakouts, destek kırılmasıyla teyit edilen düşüş formasyonlarıdır. Bu modeller çelişkili değildir. Onlar sadece benzer isimlerle farklı kalıplardır.

Yukarıda belirtildiği gibi, en temel P&F satın alma sinyali, bir X Sütununun önceki X Sütununun en yüksek seviyesinin üzerine çıkmasıdır. Bu iki sütun bir O-Sütunu ile ayrılmıştır. X-Sütunları artan fiyatları gösterirken, O-Sütunları düşen fiyatları gösterir. İlk yükselen X-Sütunu yönü belirler. Ortadaki O-Sütunu, destek oluşturan bir sıçramayı temsil eder. Üçüncü X-Sütunu daha yüksek olanı tetikler. Önceki yüksek seviyenin üzerine çıkma yeteneği, yükseliş trendiyle ilişkili gücü gösterir.

P&F evrenindeki en yaygın sinyal olan Double Top Breakouts, aynı zamanda kırbaç testere ve başarısızlığa en yatkın olanlardır. Bu kırılmalar, daha büyük resim bağlamında görülmelidir. Double Top Breakouts kadar yaygın olan sinyalleri kullanırken teknik analizin diğer yönlerini kullanmak önemlidir. Aşağıdaki grafik Diamond Offshore'u (DO), son iki yılda birkaç Double Top Breakout ile göstermektedir.

gold signals

Üçlü En İyi Çıkış

Triple Top Breakout, bir direnç sütunu ekleyerek Double Top Breakout'u bir adım daha ileri götürür. İki ardışık X Sütunu, direnci iki eşit reaksiyon yüksekliğiyle tanımlar. Üçüncü X Sütunu, Üçlü Üst Koparma'yı oluşturmak için önceki iki X Sütununun üzerinde kırılır. Klasik Üçlü Üst Ara Bölmeler beş sütun genişliğindedir: üç X-Sütunu ve iki O-Sütun.

Bu modeller, ters kırılmaları veya devam kırılmalarını işaretleyebilir. Tersine çevirme ve devam etme arasındaki ayrım, önceki harekete bağlıdır. Bir düşüşün ardından bir temel olarak oluşan Üçlü En İyi Breakout, bir tersine dönüş modeli olarak kabul edilirken, bir ilerlemeden sonra bir konsolidasyon olarak oluşan Üçlü En İyi Breakout, bir devam modeli olarak görülür.

Yukarıdaki grafik, Bilgisayar Bilimleri'ni (CSC), 2008'in sonunda tersine dönen Üçlü En İyi Koparma ve ardından iki devam Üçlü En İyi Koparma ile göstermektedir. Tersine dönme kalıpları ile devamlılık kalıpları arasında ayrım yapmak bazen zor olsa da, Üçlü Top Breakout'un kendisinin tanımlanması kolaydır.Üç En İyi Çıkış Yapın

Adından da anlaşılacağı gibi, Yayılma Üçlü Top Breakout, Triple Top Breakout'un genişletilmiş bir sürümüdür. Yayılmış Üç Üstten Koparma, en az iki ekstra sütun içerir; bu, en az yedi sütun genişliğinde olduğu anlamına gelir. Ekstra bir O-Sütunu ve ekstra bir X-Sütunu, gerçek koparma veya direnç seviyesinin altında yüksekler oluşturur. Bu sütunlar, Üçlü Üstten Koparma'ya boşluk veya genişlik ekler. Normal bir Üçlü Üst Koparma'da olduğu gibi, iki X sütununun yükseklerinin üzerinde bir kırılma ile Yayılmış Üçlü Üst Koparma doğrulanır. İdeal olarak, Yayılmış Üçlü Üstten Koparma, iki ekstra sütunla Üçlü Üstten Koparma oluşturur. Gerçekte, bu desen ikiden fazla ekstra sütunla oluşabilir.

gold signals

Yukarıdaki grafik, Monsanto'yu iki Yayılı Üç Üst Düzey Koparma ile göstermektedir. İlki (2009), ilk iki X-Sütunu ile ayrılan X-Sütunu arasındaki mesafeden dolayı şüphelidir. Aslında, bu sütunlar arasında net bir düşüş trendi var. İkinci Yayılmış Üçlü Üst Koparma, uzun bir X sütunundan sonra oluştuğu için bir devam modelidir. Desen yedi sütun genişliğindedir, bu da onu Yayılmış Üçlü Üstten Koparma için ideal uzunluk yapar.

https://www.gold-pattern.com/en

En İyi Üçlü Artan Çıkış

Bir Artan Üçlü Üstten Koparma, temelde arka arkaya Çift Top Koparma'dır. Bu kırılmalar, her kopuşta yükselen üç X Sütunu oluşturur. Üç X-Sütunu ve iki O-Sütunu olduğu için, desen klasik bir Üçlü Üst Koparma kadar geniştir. Arka arkaya daha yüksek zirveler oluşturma yeteneği, yükseliş trendinin göstergesi olan temel gücü gösterir. Diğer modellerde olduğu gibi, bu Yükselen Üçlü Üst Koparma, bir devam veya tersine dönüş modeli olarak oluşabilir.
 
Üst